Wodze western Weaver Split Heavy Harness 1/2" russet
Wystaw opinię o produkcie
Ulubione wodze amerykańskich jeźdźców i profesjonalistów. Model Split Heavy Harness od Weaver Leather o szerokości 1/2 cala to sprzęt wycinany z najlepszej jakości skóry Hermann Oak w klasycznym, rdzawo-brązowym kolorze (russet). Ekstra wytrzymałe, jednowarstwowe (single-ply), idealnie wygładzone na krawędziach. Błyskawicznie układają się w dłoni, dając pewny i naturalny chwyt bez uczucia sztywności od pierwszego dnia jazdy.
Kod produktu: w50-1505
Opis
Sekretem idealnych wodzy rozdzielnych jest ich "sparowanie". W przypadku tego modelu z linii Weaver Leather obie części wycinane są obok siebie z tego samego płata amerykańskiej skóry bydlęcej. Gwarantuje to identyczne ułożenie, ciężar i elastyczność w prawej i lewej dłoni jeźdźca.
Wodze zostały wykonane w 100% ze skóry z garbarni Hermann Oak. Aby zwiększyć jej żywotność, surowiec został wzbogacony dodatkiem specjalnych tłuszczów (Heavy Harness), co uodparnia go na surowe warunki pogodowe i koński pot. Konstrukcja z pojedynczej warstwy (single-ply) sprawia, że skóra fantastycznie "żyje", poddaje się i pracuje razem z ruchem konia, dając mu niezakłócone sygnały. Pętle wodne na wędzidło zabezpieczono klasycznymi rzemykami (troczkami), co bardzo ułatwia konserwację wędzidła lub szybkie przepięcie sprzętu.
Dane techniczne
| Producent | Weaver Leather (USA) |
| Typ | Wodze rozdzielne (Split Reins) |
| Materiał | Skóra licowa Hermann Oak (Heavy Harness) |
| Kolor | Russet (rdzawo-brązowy) |
| Szerokość | 1/2" (ok. 1,27 cm) |
| Długość całkowita | 7 stóp (ok. 213 cm) |
| Zapięcie przy wędzidle | Skórzane rzemyki (tie ends) |
Dla kogo wodze o szerokości 1/2"?
Wąskie wodze (pół cala) to fantastyczny, precyzyjny sprzęt, wybierany bardzo często przez:
- Osoby o drobniejszych dłoniach — nie zabierają dużo miejsca w zamkniętej pięści, łatwo je przepinać przy jeździe oburącz na lekkim kontakcie.
- Do szkolenia młodych koni — pozwalają na bardzo dyskretne i punktowe korekty.
- Startujących w zawodach — szlachetny kolor russet (rdzawy brąz) genialnie komponuje się z jasnymi siodłami wystawowymi i staje się jeszcze piękniejszy z wiekiem.
Zobacz akcesoria pasujące do wodzy
Opinie
Jeśli dodałeś/-aś recenzję, a nie pojawiłą się na liście, być może oczekuje na moderację.